Kategorija: Armatūra, Profiliai, armatūra

Stiklo pluošto armatūra

Kategorija: Armatūra, Profiliai, armatūra

Stiklo pluošto armatūra tai stiklo pluoštu armuotų polimerų armatūra (kitaip kompozitinė armatūra, stiklo pluošto armatūra) – puikus pasirinkimas pamatų bei betoninių grindų armavimui. Tinkama betoninių elementų armavimui, ypatingai tų, kuriuos numatoma eksploatuoti agresyvioje aplinkoje.

Kaina nurodyta už 1 metrą.

0,272,69 su PVM

Pristatymuas 2-7 d.d.

Perkate didesnį kiekį? Norite geresnės kainos?

Parašykite mums

  Laukai pažymėti * yra privalomi.

  Sutinku su privatumo politika.

  Saugus pirkimas

  Pristatymas į namus

  Patogus atsiėmimas

  Pinigų grąžinimas

  Aprašymas

  Stiklo pluošto armatūra

   Sudėtis:

  Kompozitinės armatūros savybes nusako pluoštas, kuris naudojamas armatūrai pagaminti, pavyzdžiui visų gamintojų gaminama stiklo pluošto armatūra pasižymi beveik identiškomis sąvybėmis, kadangi išilginiam armavimui naudojamas būtent stiklo pluoštas. Ir būtent pluošto tipas turi lemiamą įtaką galutinio produkto tempiamajam stipriui ir tamprumo moduliui.

  Pagrindinė dervos funkcija – apjungti pluoštus bendram darbui bei paskirstyti įtempius nuo strypo paviršiaus (sąlyčio su betonu) į gilesnius sluoksnius.

  Taip pat derva atlieka apsauginę funkciją ir suformuoja ant paviršiaus sluoksnį, kuris užkerta kelią šarmų ar kitų cheminių elementų patekimui į armatūros gilesnius sluoksnius.

  Panaudojimas:

  Armatūra monolitiniuose elementuose naudojama tik tempimo ir gniuždymo įrąžoms perimti. Stiklo pluošto armatūra gniuždymui “dirba” prastai, tad pagrinde elementuose naudojama tempimo įtempiams perimti bei formuoti skersinį armavimą, siekiant perimti įrąžas įstrižame pjūvyje. Armatūros strypai (tiek plieno, tiek kompozitiniai) jokiu būdu neskaičiuojami kaip lenkiami elementai. Jie vertinami tik kaip gelžbetoninio elemento sudėtinė dalis, kuri atlieka tempimo ar gniuždymo įražu dalinį perėmimą iš betono, ypatingai – tempimo, kadangi betonas gerokai atsparesnis gniuždymui nei tempimui.

  Stiklo pluošto armatūros pliusai:

  • Tempiamasis stipris 750-1020 MPa, jis priklauso nuo strypo diametro ir yra nuo 1,5 iki 2 kartų didesnis nei S500 klasės plieno.
  • Tankis apie 2000 kg/m3, ir yra apie 3,9 karto lengvesnė nei plienas.
  • Ji deformuojasi tik elastiškai tad galima sukti į rites ir iš jų paleidus išsitiesina, nelieka susilenkus.
  • Dėl santykinai mažo svorio bei galimybės sukti į rites ją patogu transportuoti, nešioti bei sumažėja likučių kiekis.
  • Šiluminio laidumo koeficientas apie 0,34 W/(mK) (apie 130 kartų mažiau laidus šilumai nei plienas).
  • Nelaidi elektros srovei bei visiškai skaidri magnetiniams ir elektromagnetiniams laukams.

   Stiklo pluošto armatūros minusai:

  • Tamprumo modulis 35-45 GPa (taip pat priklauso nuo diametro ir yra apie 6-4,6 karto mažesnis nei plieno).
  • Darbinė temperatūra iki 105 oC (plieno charakteristikos pradeda mažėti nuo 300 oC).
  • Stiklo pluoštas (nepriklausomai nuo jį rišančios medžiagos) pasižymi nuovargiu, todėl nuolatinė apkrova neturėtų viršyti  50-60% jo maksimalios laikomosios galios.

  Pagrindinės rekomendacijos stiklo pluošto armatūros naudojimui:

  • Ypač tinkama armuoti elementus, kurie bus veikiami agresyvių terpių (rezervuarai, kanalai, fermų grindys ir latakai, automobilių keliai ir aikštelės, trąšų sandėliai ir pan). Tokiuose elementuose ji išsprendžia silpniausią plieno pusę – tai yra neatsparumą korozijai.
  • Labai tinkama formuoti daugiasluoksnių atitvarų jungiamąją armatūrą, kad sumažinti šilumos nuostolius iš statinio.
  • Ypač tinkama statiniams, kuriems reikalingas magnetinis ar elektromagnetinis skaidrumas (elektros tinklų skirstyklos, magnetinio rezonanso patalpos ir pan.).
  • Tinkama elementams, kuriuose nėra labai koncentruotų įrąžų, taip pat elementams, kurie bus eksploatuojami drėgnoje aplinkoje arba agresyvioje aplinkoje (pamatai, grindys, atraminės sienelės, cokolinės plokštės ir pan.)
  • Statinio karkaso elementams (kolonoms, sijoms, perdangos plokštėms ir pan.) galima naudoti tik atsakingai kvalifikuotam konstruktoriui perskaičiavus konstrukcijas. Dėl gerokai mažesnio tamprumo modulio stiklo pluošto armatūros deformacijos lyginant su plienu bus apie 4,6-6 kartus didesnės veikiant tokiai pačiai apkrovai, tad būtina tai įvertinti ir atitinkamai padidinti suminį armatūros strypų skerspjūvio plotą. Bendruoju atveju tokiuose elementuose naudoti stiklo pluošto armatūrą neracionalu nebent yra labai geros priežastys, kodėl plieninė armatūra netinkama naudoti (dėl būtino magnetinio skaidrumo ar korozinių reikalavimų).
  • Dėl nuovargio negalima naudoti iš anksto įtempto gelžbetonio konstrukcijoms.

  Pastabos:

  • Armatūra nėra UV stabilizuota.
  • Produktą išvyniojus iš ritės armatūra gali turėti nežymų įlinkį ir gali būti neidealiai tiesi.
  • Reali prekių spalva gali skirtis nuo nuotraukoje pavaizduotos prekės.
  Žymos: Armatūra, Stiklo pluoštas

  Perkama kartu

  Panašios prekės

  Meniu